Az elmúlt 30 évben rengeteget olvastam arról, hogy milyen alacsony szinten áll a magyar lakosság pénzügyi műveltsége, tudatossága. A szólamokon kivül igazából senki sem tett jóformán semmit ezen a téren, így sajnos nyoma sincs rendszerváltásnak, minden maradt a régiben. Aztán az is kiderült számomra, hogy ez korántsem véletlen, a pénzügyi szektornak nem érdeke, hogy az egyszerű fogyasztó pénzügyileg képzett és ezáltal tudatos legyen. Mi lesz akkor az iparág profitjával?
Sikerült egy kanadai honlap ingyenes kurzusának anyagát lefordítanom, így mindenki láthatja, hogyan csinálják ezt egy nálunk fejlettebb pénzügyi kultúrával rendelkező országban. Az igazság az, hogy a régi, “aktív” befektetési világ még náluk is túlsúlyban van, de előretörnek a “passzív” alapok. Véleményem szerint kb. 40 év a lemaradásunk és örülök, hogy hozzájárulhatok e hátrány minél gyorsabb behozásához. Most már rajtatok a sor, vagy az idősebbek esetében a gyerekeiteken. Kérem, hogy terjesszétek az” igét”!
Remélem ezek az ismeretek sok emberhez eljutnak, és akár tananyagnak is megtennék, mondjuk középiskolákban.
Én nagyon ajánlom mindenkinek, és azt is megkockáztatom, hogy bárki csak ezzel a módszerrel lehet biztosan multimilliomos. Véleményem szerint ez a módszer az igazi nyugdíjbiztosítás, mert az összes többi, más által ajánlott befektetési termék vagy nagyon kockázatos (egyedi részvények), vagy nagyon alacsony hozamú (megtakarítási számlák, állampapírok), vagy elképesztően magas költségű (befektetési egységekhez kötött biztosítás), ezért a hosszú távú vagyonépítésre egytől-egyig alkalmatlanok.
Az arany középút, amit a szerző (és én is) ajánlunk, egyben válasz is címben feltett kérdésre : a kamatos kamat bámulatos erejével.